Brandveilig gebruik van gebouwen
Scroll naar
Er zijn landelijke richtlijnen voor het brandveilig gebruiken van gebouwen. Wilt u een gebouw gaan gebruiken? Soms moet u dit melden.
Er zijn extra eisen aan de brandveiligheid van basisscholen, dagverblijven en verzorgingstehuizen. Voor deze gebouwen vraagt u een omgevingsvergunning aan. U mag het gebouw niet gebruiken voordat u de vergunning heeft.
Heeft u een brandveiligheidsinstallatie, zoals een sprinklerinstallatie? Zorg dat u kunt laten zien dat de installatie aan de gestelde eisen voldoet.
Kijk voor meer informatie op de Helpdesk bouwregelgeving en brandveilig gebruik.
Voorwaarden
U doet een melding als:
- u een gelijkwaardige oplossing voor het garanderen van de vereiste brandveiligheid heeft
- in het gebouw meer dan 50 mensen aanwezig zullen zijn
- u in het gebouw aan meer dan 4 personen kamers verhuurt
U vraagt een omgevingsvergunning onder andere aan als
- uw bedrijf of verzorgingsinstelling slaapplaatsen heeft voor meer dan 10 personen
- uw bedrijf dagverblijf verzorgt voor meer dan 10 kinderen jonger dan 12 jaar
- uw bedrijf dagverblijf verzorgt voor meer dan 10 lichamelijk of verstandelijk gehandicapten
Aanvraag
Heeft u vragen over brandveiligheid? Neem contact op met de Helpdesk bouwregelgeving en brandveilig gebruik. Of kijk op Ondernemersplein.nl.
Termijn
De gemeente neemt binnen 6 maanden een besluit. Deze termijn kan de gemeente eenmaal verlengen met 6 weken.
Aanpak
Zo doet u een melding of vraagt u een vergunning aan:
- Ga naar Omgevingsloket online.
- Doe de vergunningcheck.
- U ziet of u een melding moet doen of een vergunning aan moet vragen. U kunt dit direct doen.
- Log in:
- voor uzelf: met DigiD
- voor een bedrijf: met eHerkenning
Bezwaar & beroep
U geeft eerst uw mening over het ontwerpbesluit (zienswijze). Doe dit binnen 6 weken. Daarna kunt u tegen het besluit van de gemeente in beroep gaan bij de rechtbank.
U kunt bezwaar maken tegen de beslissing op uw aanvraag. Doe dit binnen zes weken. Bent u het daarna niet eens met de uitspraak op het bezwaarschrift? Teken dan beroep aan bij de rechtbank.