Hondenspeelweide geopend in Vogelwaarde

Op zaterdag 30 mei 2026 is de nieuwe hondenspeelweide in Vogelwaarde geopend. Dit is de derde speelweide in de gemeente Hulst. Wethouder Depauw was hierbij aanwezig.

Waar?

De speelweide ligt in het wandelbos aan de Bossestraat in Vogelwaarde. Hier mogen honden vrij spelen in een omheinde ruimte. Er is een vuilbak om de zakjes met hondenpoep in weg te gooien. Ook is er een bankje geplaatst. Het beheer is in handen van de gemeente Hulst.

Waarom?

Het idee voor een hondenspeelweide kwam van de bewoners. Ze wilden een veilige plek voor de honden om vrij te rennen en lekker te spelen. Maar ook om de overlast in het dorp te verminderen. Samen met de dorpsraad Vogelwaarde zijn er stappen ondernomen om de hondenspeelweide te realiseren.

In totaal heeft gemeente Hulst nu drie hondenspeelweiden. Aan de Grote Kreekweg in Hulst is er in 2024 een gerealiseerd. Deze is in eigendom en beheer van de gemeente. In Terhole heeft dorpsraad Terhole een speelweide aangelegd. Deze is in beheer van de dorpsraad Terhole. De derde is nu gerealiseerd in Vogelwaarde in het wandelbos.